Önemli Bilgilendirmeler

 

Ameliyat sonrası erken dönemde burun ve yüzünüzün yeni görünümünü yadırgayabilirsiniz. Psikolojik olarak yeni görünüme alışmanız birkaç ayı bulabilir. Aynı şekilde Burnunuzun yandan görünümü 3 veya 4. haftadan itibaren beğenilen seviyelere ulaşacaktır. Önden görünümde ise şişliklerden dolayı burnunuzun hasta tarafından beğenilen seviyelere ulaşması ideal ciltlerde 3-4 ay, kalın ciltlerde 1 yılı bulabilir hatta bazı hastalarda bu süreyi de geçebilir. Lütfen bu süreçte sabırlı olunuz.

İlk 4-6 aylık süreçte telefonunuzun ön kamerası ile fotoğraf çekip burnunuzu değerlendirmemelisiniz. Özellikle Ön kamera tümsek ayna etkisi ile yüz orta hattını büyüterek sizi yanıltacaktır. Bunun için arka kamerayı kullanmanız daha doğru olacaktır. En doğru değerlendirme ise ayna karşısında yapılan değerlendirmedir bunu lütfen unutmayınız.

Fakat bununla birlikte Ameliyat sonrasında burnunuzu ayna karşısında sık sık incelemeniz kesinlikle önerilmez. Zira odaklandığınız zaman aslında kusur olmayan hafif burun deliği ve burun kanadı asimetrisi, hafifçe sola ya da sağa doğru olan aks eğrilikleri görmeye başlarsınız. Çünkü hemen herkesin her iki yüz yarımı, burun kanadı deri yapıları ve burun deliklerinde asimetriler milimetrelik farklılıklar mevcuttur ve ameliyatta bu milimetrelik farklılıklarda yüzde yüz simetri elde edilmesi olanaksızdır.

Unutmayın doğada yüzde yüz kusursuz ve simetrik bir yüz yapısı ve burun anatomisi olmadığı gibi siz de asla yüzde yüz kusursuz bir buruna sahip olmayacaksınız. Her burunda az ya da çok burun deliği asimetrisi, aks eğriliği gibi minimal kusurlar bulunur. Keza gözlerimiz, kaşlarımız, yanaklarımız, dudaklarımız ve çenemiz sağ ve sol tarafları da birbiriyle simetrik değildir.

ilk 1 yıl tamamlanmadan burnunuza revizyon yani tekrar düzeltme ameliyatı gerekip gerekmeyeceğinin kararını vermek doğru değildir. ilk 6 ay güzel görünen bir burun 1. yılın sonunda bozulabilir veya ilk 6 ay kusurlu gibi görünen bir burun 1. yılın sonunda kusursuz hale gelebilir.Bu durum ameliyatın 3. boyutu yani zaman ile ilgilidir ve bu süreçte her hastanın cilt ve doku iyileşme kalitesi ve dikkat etmesi gereken hususlara dikkat etmesi önemli faktörlerdir. Lütfen ilk 1 yıllık sürecin dolmasını sabırla bekleyiniz. Bu sürenin sonunda gerekirse revizyon planlayabiliriz.

Ameliyat sonrası 2. veya 3. haftadan itibaren size tekniklerini göstereceğimiz Burun masajını günde 2 kez 15’er dakika süre ile 6 ay boyunca yapmanız önerilmektedir. Yapmış olduğunuz masaj burnunuzun şekillenmesini, lokalize şişliklerin dağılmasını ve cildinizin yeni burun iskeletinizle daha uyumlu olmasını sağlayacaktır.
Ameliyat sonrasında size “Nostril Retainer” adında bir burun deliği şekillendirici aparat önerebilir. Nostril retainer 14. güne kadar sürekli ve 14. günden sonra ilk 6 ay sadece geceleri olmak üzere kullanılmaktadır. Bu aparat burun deliklerinizin daha simetrik şekilde şekillenmesine yardımcı olur.

GERÇEK SİZİ
ORTAYA ÇIKARMAYA BAŞLAYIN